PRIMJENA ZAKONA O INKLUZIVNOM DODATKU!!!

PRIMJENA ZAKONA O INKLUZIVNOM DODATKU!!!
Poštovane članice i članovi,
vezano za stupanje na snagu Zakona o inkluzivnom dodatku od 1. siječnja, obaviještavamo vas o sljedećem:
1. postupak za inkluzivni dodatak provodit će se do kraja 2024. po službenoj dužnosti (osobe koje su ostvarile pravo na osobnu invalidninu i doplatak za pomoć i njegu) bez potrebe podnošenja zahtjeva, a isplata istog neovisno o danu donošenja odluke obavljat će se od 1. siječnja 2024. što znači retroaktivno;
2. roditelji koji ostvaruju pravo na uvećani dječji doplatak trebaju podnijeti i ove godine zahtjev do kraja veljače, a razlika između dobivenog inkluzivnog dodatka i uvećanog dječjeg dodatka će im se isplatit;
3. osobe koje ostvaruju pravo na doplatak za pomoć i njegu iz mirovinskog sustava i dalje će ostvarivati naknadu, a od sustava socijalne skrbi dobivat će razliku između iznosa inkluzivnog dodatka koji im pripada i prava doplatak za pomoć i njegu.