Medicinska gimnastika

Nažalost, udruga ne posjeduje vlastiti prostor. Zato smo, kako bi proširili aktivnosti i usluge, iznajmili prostor (program MZSS-a) na 3 godine, a sa različitim sadržajima. Tu je svoje radno mjesto našao i naš fizioterapeut. Prostor smo opremili iz sredstava programa – mini kuhinja, stol za masažu, švedske ljestve, spužve, lopte, paravani … Gimnastika se provodi u prostoru 4 dana u tjednu, a petkom se ona obavlja na terenu, kod naših članova u ruralnim sredinama, kojima je teško dostupna fizioterapija. Odlična suradnja je uspostavljena i sa liječnicima doma zdravlja u Šestanovcu, koji nas upozoravaju na one naše članove kojima treba pojačana njega. Nadamo se da ćemo i dalje naći načina kako da osiguramo ovu uslugu. Ona se pokazala kao neophodna kako kod provođenja medicinske gimnastike, tako i kao motivacija za brigu o vlastitom fizičkom stanju i zdravlju.