Potpora u projektu: Edukacija o računovodstvu neprofitnih organizacija

SPLITSKO DALMATINSKA ŽUPANIJA
GRAD OMIŠ
G r a d o n a č e l n i k

Klasa: 130-01/14-01/02
Urbroj: 2155/01-02-14-2
Omiš, 24. siječanj 2014.

PREDMET: Edukacija o računovodstvu neprofitnih organizacija
– Potpora u projektu-

Vlada Republike Hrvatske na svojoj je sjednici usvojila Prijedlog uredbe o izmjenama i dopunama Uredbe o računovodstvu neprofitnih organizacija, a u prvom kvartalu tekuće godine se oćekuje zakon o neprofitnim organizacijama.
Svjesni važnosti situacije i odgovornosti koje će udruge Civilnog društva imati u budućnosti, podržavamo projekt “Edukacija o računovodstvu neprofitnih organizacija “ u suradnji s Udrugom osoba s invaliditetom “Agape”, pod vodstvom Ante Stanića, dipl.oec. sudski vještak za računovodstvo i financije, stručni suradnik na Sveučilišnom centru za stručne studije Sveučilišta u Splitu, koja će se održati u sljedećim terminima;

– 31. Siječanj 2014. (petak), 16:30 -19:00 h. Kuglana –Agape.

(Uvod općenito o neprofitnim organizacijama, tipovi neprofitnih organizacija, udruge, zaklade i fondacije, ustanove, računovodstvo neprofitnih organizacija, obveznici primjene, načela priznavanja financijskih izvještaja, iskazivanje imovine, prihoda i rashoda.)

– 02. Veljača 2014. (nedjelja), 16:30 -19:00 h. Kuglana -Agape.

(Popis imovine i obveza, klasifikacije i računski plan; 0,1,2,3,4,5. Amortizacija, porezi, popunjavanje financijskih izvještaja.)

Za sve detaljnije informacije javiti se u prostorije Udruge osoba s invaliditetom “Agape”, Obala gusara bb na kontakt broj: 864-478.

GRADONAČELNIK

Dr.sc. Ivan Kovačić